Spotkania informacyjne

Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od samego początku realizowany jest w sposób transparentny, otwarty na potrzeby mieszkańców, którzy są jego bezpośrednimi beneficjentami. Dzięki temu podczas I etapu PKM w latach 2010-2015 udało nam się realizować trudne społecznie prace (takie jak wyburzenia budynków i wycinki drzew) praktycznie bez protestów, a często przy poparciu mieszkańców czekających na nową linię kolejową, ułatwiającą im codzienne podróże do pracy, szkoły, itd.

Tak samo transparentnie podchodzimy do naszego nowego projektu PKM Południe, którego założenia również chcemy szczegółowo zaprezentować mieszkańcom terenów, przez które ma przebiegać nowa trasa kolejowa (miasto Gdańsk, miasto i gmina Pruszcz Gdański, gmina Kolbudy i gmina Żukowo).

Planujemy aż 3 serie spotkań informacyjnych:

  1. w kwietniu 2022 r.
  2. w czerwcu 2022 r.
  3. jesienią 2022 r.
 

podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko poznać proponowany przebieg PKM Południe i możliwe lokalizacje nowych przystanków, ale przede wszystkim podzielić się swoimi opiniami i oczekiwaniami wobec tego projektu.

W pierwszej serii spotkań (4-8.04.2022 r.) można było wziąć udział osobiście  lub śledzić ją na żywo w Internecie dzięki transmisji online na kanale YouTube PKM. Pliki wideo z zapisem wszystkich pięciu kwietniowych spotkań udostępniamy poniżej.

Druga seria spotkań informacyjnych projektu PKM Południe odbyła się w dniach 20-24 czerwca 2022 r. i miała formę dyżurów projektantów
i przedstawicieli PKM czekających na zainteresowanych inwestycją mieszkańców. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na plakacie obok.

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNIC:
Orunia Górna-Gdańsk Południe,
Orunia-Św. Wojciech-Lipce i Chełm
(4.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNICY
Ujeścisko-Łostowice
i miejscowości Kowale
(5.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
miasta i gminy Pruszcz Gdański
(6.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
gminy Kolbudy
(7.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
gminy Żukowo
(8.04.2022 r.)