Spotkania informacyjne

Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od samego początku realizowany jest w sposób transparentny, otwarty na potrzeby mieszkańców, którzy są jego bezpośrednimi beneficjentami. Dzięki temu podczas I etapu PKM w latach 2010-2015 udało nam się realizować trudne społecznie prace (takie jak wyburzenia budynków i wycinki drzew) praktycznie bez protestów, a często przy poparciu mieszkańców czekających na nową linię kolejową, ułatwiającą im codzienne podróże do pracy, szkoły, itd.

Tak samo transparentnie podchodzimy do naszego nowego projektu PKM Południe, którego założenia również chcemy szczegółowo zaprezentować mieszkańcom terenów, przez które ma przebiegać nowa trasa kolejowa (miasto Gdańsk, miasto i gmina Pruszcz Gdański, gmina Kolbudy i gmina Żukowo).

Planujemy aż 3 serie spotkań informacyjnych:

  1. w kwietniu 2022 r.
  2. w czerwcu 2022 r.
  3. we wrześniu 2022 r.
 

podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko poznać proponowany przebieg PKM Południe i możliwe lokalizacje nowych przystanków, ale przede wszystkim będą mogli podzielić się swoimi opiniami i oczekiwaniami wobec tego projektu.
W każdym ze spotkań można będzie wziąć udział osobiście  lub śledzić ją na żywo w Internecie dzięki transmisji online (na kanale YouTube PKM).

Harmonogram pierwszej serii spotkań informacyjnych widać na plakacie widocznym obok. Natomiast na dole udostępniamy pełne zapisy wideo każdego z dotychczasowych spotkań.

Do 30.04.2022 r. każdy z mieszkańców może wypowiedzieć się na temat projektu PKM Południe w specjalnej internetowej ankiecie – aby do niej przejść wystarczy kliknąć przycisk poniżej:

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNIC:
Orunia Górna-Gdańsk Południe,
Orunia-Św. Wojciech-Lipce i Chełm
(4.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNICY
Ujeścisko-Łostowice
i miejscowości Kowale
(5.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
miasta i gminy Pruszcz Gdański
(6.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
gminy Kolbudy
(7.04.2022 r.)

ZAPIS WIDEO
SPOTKANIA INFORMACYJNEGO
DLA MIESZKAŃCÓW
gminy Żukowo
(8.04.2022 r.)